Чист бакар!
Имаше една шега за нашинец печалбар кој по многу години се вратил од Австралија да живее овде. Го интервјуирале на некоја локална телевизија да раскаже како се снајдува во Македонија, дали му е поубаво, што работи и тн.
Си ги кажал маките човекот и вели: е овде правам олуци.
- А тоа од хоби, или?
- А не, тоа од ламарина (лим)... :)

Овој чичково од клипов што го имаме е српска верзија на нашиот.
Само што овој прави од чист бакар!
Раскинавме

Камерон Диаз и Џастин Тимберлејк конечно и јавно го признаа тоа што американските медиуми веќе подолго време го нагаѓаа. Двојката и официјално обзнани дека раскинуваат. „Наш избор отсекогаш беше ...


Не е се толку розово

Дека и ѕвездите се создадени од крв и месо и изгледаат како и сите обични луѓе (што би рекле Бадмитонс) ќе докажат следните папараци фотографии кои се актуелни деновиве. Станува збор за американската пејачка Пинк ...


Ел Би-Би-Си
Македонската верзија на BBC го откри Ел Дорадо, ел мундо, ел естадо и ел Каеда... А јас мислев дека арапска била организацијата, кога BBC откри, ете, шпанска да ти била!


Кинески турбофолк

Уште еден доказ дека турбофолкот е неуништлив. Напротив, доживува супер- експанзија. Почнаа Србите, Босанците, па Бугарите, пробавме и ние, а сега и Кинезите. Да живее турбофолкот, да живее новата кинеска турбофолк револуција! :)


Вести во живо - сообраќајка

По само половина час откако ја расчистиле раскрсницата по тешката сообраќајна несреќа доаѓа ТВ екипа да извести за попладневните вести.

И тогаш ..... имаме вести во живо!


Мојот грев, мојот огромен грев

Еден непромислен потег од младоста му донесе 36 години бессони ноќи и цело време грижа на совест. Не можејќи да ја поднесе вината, конечно се одлучи да го признае својот грев и да бара прошка!


Радиоактивниот Џони Дип

Набрзо по смртта на рускиот шпиун Литвиненко, се појавија разни шпекулации за екранизација на случајот. Само што Британците тргнаа во предпродукција, во приказната влезе и Џони Дип и ја однесе преку океанот.


За македонцките работи
Сполај им на Горан и Александра за сликиве.

Кадра невидени, наши, асли македонцки!


Што имаше пред диносаурусите?

Нигериска Сахара крие тајни за животот на Земјата пред времето на диносаурусите. Пронајдени се нови видови на животни слични на крокодилите и на големите рептили кои живееле на копно и во вода. Бројни фосили од растенија и животни ...


Пештерата

Пештерата, играта од Сони што го промовираше истоимениот хорор филм ја имате на следниот линк. Поинт-клик авантура, а треба да ја истражите пештерата, да го средите чудовиштето што ве брка и да го пронајдете излезот.


  • Таратур најубаво се срка со резолуција најмалку 1024*768 со Mozilla Firefox
  • Сите права задржани
  • Taratur © 2006